5 zalet wampirzego liftingu, które musisz poznać

Osocze bogatopłytkowe to składnik, który znajduje się w Twojej krwi. Jest on bogaty w czynniki wzrostu, dzięki czemu odznacza się właściwościami regenerującymi. Wstrzyknięty w miejsca występowania zmarszczek, wzmacnia skórę i odmładza. Poznaj zalety zabiegu osoczem bogatopłytkowym, który potocznie nazywany jest wampirzym liftingiem.

Osocze bogatopłytkowe – naturalny stymulator tkankowy

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi Pacjenta, która od pewnego czasu zyskuje coraz większe zastosowanie w medycynie estetycznej. Nazywany jest wampirzym liftingiem i skorzystać można z niego m.in. w Klinice La Perla w Starym Browarze w Poznaniu. Właściwości osocza bogatopłytkowego zostały potwierdzone licznymi badaniami. Jest on naturalnym stymulatorem tkankowym, co oznacza, że odmładza poprzez pobudzanie procesów naprawczych w skórze, a nie poprzez wypełnianie zmarszczek jak kwas hialuronowy, czy hamowanie impulsów mięśniowych jak toksyna botulinowa. Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się wysokim stężeniem płytek krwi, które posiadają fizjologicznie aktywne białka, zwane czynnikami wzrostu, przyspieszające regenerację tkanek. Dodatkowo pobudzają komórki do produkcji własnych białek, w tym kolagenu i elastyny.

Regenerujące właściwości osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się przede wszystkim działaniem regenerującym na tkanki, do których zostanie wprowadzone. Zabieg wykorzystywany jest m.in. do leczenia trudno gojących się ran, blizn, łysienia. Znalazł zastosowanie w ortopedii, ginekologii i dermatologii. W medycynie estetycznej służy do pobudzania procesów naprawczych w skórze i stymulacji odnowy komórkowej, co prowadzi do widocznego, długo utrzymującego się efektu odmłodzenia.

Długotrwałe efekty mezoterapii osoczem

Dzięki stymulacji samoodnowy skóry, osocze bogatopłytkowe pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów. Ważne jest jednak, aby poddać się serii zabiegów i wykonywać regularnie sesje przypominające, zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj zaleca się 4 zabiegi w odstępach 2–3 tygodni. Regularna mezoterapia osoczem bogatopłytkowym prowadzą do długo utrzymującej się rewitalizacji skóry. Efekty, jakich można się spodziewać to m.in.:

  • zmniejszenie wiotkości,
  • zwiększenie gęstości skóry,
  • spłycenie drobnych zmarszczek,
  • podniesienie opadających policzków,
  • odmłodzenie okolicy oczu,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • redukcja blizn potrądzikowych.
Przeczytaj również:  Potrzebne zwolnienie lekarskie? Sprawdź jak najszybciej je uzyskać!

Wampirzy lifting wykonywany jest przez lekarza

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to procedura z zakresu medycyny estetycznej, powinien więc być wykonany przez doświadczonego lekarza. Tylko profesjonalista może zagwarantować Ci bezpieczny przebieg zabiegu. Listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej znajdziesz na stronie Find Beauty Expert. Przed zabiegiem zostaniesz umówiony na konsultację lekarską, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania i zakwalifikować Cię do zabiegu.

Zabieg odmładzający dla alergików

Osocze bogatopłytkowe to substancja autologiczna, czyli pochodząca z organizmu Pacjenta. Ryzyko alergii czy innej negatywnej reakcji na podanie preparatu jest więc znikome. Dla bezpieczeństwa procedury ważne jest jednak, aby się do niej odpowiednio przygotować. Przez tydzień przed zabiegiem nie można stosować leków z grupy NLPZ, antykoagulantów oraz aspiryny. Trzeba pić dużo wody (minimum 2 litry dziennie) oraz na dzień przed wampirzym liftingiem zrezygnować z alkoholu, kawy i mocnej herbaty. Natomiast przez kilka dni po procedurze nie można się opalać ani intensywnie trenować.

Tekst promocyjny

Dodaj komentarz