Każda chce dobrze wypaść na spotkaniu biznesowym. Wygląd to kwestia, której należy poświęcić nieco czasu. Bez względu na to, czy to twoja pierwsza rozmowa, czy nie – makijaż doda ci dużej pewności siebie. Jaki powinien być?
Makijaż to temat bliski większości kobiet. Często problem pojawia się w dopasowaniu go do danej okazji. Nie każda z nich jest sprawą życia i śmierci. Rozmowa o pracę czy z kluczowym klientem należy jednak do sytuacji, na których z reguły bardzo ci zależy i chcesz wypaść jak najlepiej! Wygląd nie jest tu oczywiście najważniejszy, ale często pomaga. Sprawdź, jak dobrać makijaż na spotkanie biznesowe.
Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną – ważne pierwsze wrażenie
Pierwsze wrażenie to z psychologicznego punktu widzenia opinia na twój temat, jaka pojawi się w głowie twojego rozmówcy. Czasami jest tak, że trudno ją zmienić, jeśli jest negatywna. Wygląd świadczy między innymi o profesjonalnym podejściu do wykonywanych obowiązków. Makijaż pomaga również tobie. Przede wszystkim dodaje pewności siebie – ważny aspekt dla osób, które borykają się z różnymi zmianami skórnymi. Oczywiście oprócz samej prezencji, na pierwsze wrażenie wpływa:
- postawa ciała i mimika;
- ton głosu;
- zapach (zastanów się, czy to dobra okazja na intrygujące perfumy. Tresor od Lancome właśnie takie są);
- merytoryczne przygotowanie.
Spotkania biznesowe z klientem – nieskazitelna cera
Niestety niewiele osób może poszczycić się idealną skórą. Ma na to wpływ wiele czynników m.in. zaburzenia hormonalne, stres, czy nieodpowiednia dieta. Wykwity zapalne i zaskórniki nie dodają twarzy uroku. Wręcz przeciwnie – obniżają samoocenę, pewność siebie, czyli tak ważne cechy na biznesowym spotkaniu. Odpowiednio dobrany podkład może temu zaradzić. To jeden z kluczowych elementów makijażu. Ujednolica cerę i zakrywa to, co potrzeba. Musi być dopasowany przede wszystkim do stanu skóry. Do wyboru masz podkład:
- rozświetlający;
- matujący;
- kryjący.
Na wypielęgnowaną cerę nanieś niewielką ilość podkładu i delikatnie rozprowadź. Zadbaj, aby nie pojawiły się nieestetyczne odcięcia pomiędzy szyją – kluczowy jest odpowiedni odcień.
Krem BB – alternatywa podkładu
Nie każdy preferuje podkłady. Nie jest to jednak żadna przeszkoda, jeśli mimo wszystko zależy ci na ujednoliceniu twojej skóry. Świetnie sprawdzą się popularne kremy BB. Nie tylko nadadzą skórze pożądany, zdrowy odcień, lecz także będą ją pielęgnować. Większość z nich posiada dodatkowo filtr UV.
Podkreślone oko i usta – czy to dobry pomysł?
Nikt nie zabrania używać na spotkanie biznesowe pomadki oraz produktów do makijażu oczu. Sekret tkwi w ich dyskrecji i umiarze. Cielista szminka lub ta w delikatnym, zgaszonym odcieniu to bardzo dobry pomysł. Każde oko można doskonale podkreślić z pomocą neutralnych barw. Wystarczy nanieść na ruchomą powiekę kremowy lub beżowy cień, a w jej załamanie ten o ciemnym odcieniu np. brązowym. Do tego czarny tusz do rzęs i jesteś gotowa do wyjścia! Oprócz make-upu zadbaj o subtelny zapach (tu przyjdzie ci z pomocą dezodorant Lancome w sprayu, który nie zdominuje otoczenia).
Biznesowy make-up – tego nie rób!
Istnieje wiele rzeczy w makijażu, które zupełnie nie sprawdzą się na biznesowym spotkaniu. Na pewno zrezygnuj z neonowych i wyrazistych barw, najlepiej sprawdzą się kolory ziemi, neutralne. Makijaż oka powinien być subtelnym akcentem – wieczorowe smokey eye zostaw na randkę. Czerwona pomadka to również opcja na wyjście na miasto, nie na rozmowę o pracę. Pamiętaj, że make-up nie może wychodzić przed szereg.
Makijażu biznesowego da się nauczyć. Kilka ważnych kroków i jesteśmy pewni, że wypadniesz na spotkaniu bardzo przekonująco.