Makijaż na święta – proste sposoby jak go upiększyć

makijaż permanentny

Okres świąteczny to doskonała okazja, by wykonać efektowny makijaż, który dopełni całą wizytową stylizację. Makijaż wykonany w stonowanych, neutralnych kolorach to sposób by zachwycić bliskie nam osoby i zebrać wiele komplementów. Na jaki makijaż najlepiej się zdecydować?

Najlepsze pomysły na makijaż na święta

Chcąc wyglądać nienagannie w okresie świąt, warto oprócz przemyślanego stroju, postawić na upiększający makijaż dopełniający całą stylizację. Przede wszystkim, makijaż na spotkania rodzinne nie powinien być mocny i rzucający się w oczy. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie naturalnych kolorów cieni do powiek, które świetnie wyglądają z podkreślonymi przy pomocy tuszu rzęsami. Matowe lub satynowe cienie w kolorach ziemi pozwalają na wykonanie ładnego i eleganckiego makijażu nawet przez osoby początkujące w dziedzinie makijażu. W przeciwieństwie do palet w kolorach krzykliwych i odważnych znacznie ciężej uzyskać przerysowany, mocno rzucający się w oczy efekt.

Dla osób bardziej zaawansowanych dobrym pomysłem jest przyklejenie kilku kępek rzęs w kącikach zewnętrznych i narysowanie czarnej lub brązowej kreski na powiekach, co pozwoli uzyskać efekt kociego oka. By maksymalnie otworzyć oko, linię wodną można podkreślić beżową kredką, rezygnując z popularnej czerni, która użyta nieumiejętnie daje efekt smutnego i pomniejszonego oka. 

Jeżeli z malowaniem się mamy do czynienia na co dzień i używanie pędzli oraz kosmetyków nie jest nam obce, rewelacyjnym pomysłem jest przemycenie odrobiny koloru do makijażu. Cieniem o bardziej wyraźnym kolorze, np. granatem czy butelkową zielenią można zaakcentować dolną powiekę bądź namalować kreskę wzdłuż linii rzęs. Ten prosty zabieg pozwoli ożywić makijaż i nadać mu bardziej odważnego wyrazu, bez efektu zmalowania i przesady. Warto by kolor współgrał z całą świąteczną stylizacją, więc może być dopasowany do koloru stroju, dodatków czy paznokci. 

Przeczytaj również:  Makijaż na co dzień - jak go zrobić?

Makijaż na święta dla początkujących

Osoby, które nie czują się dobrze w makijażu oka, składającego się z kilku etapów mogą postawić na podkreślenie powieki tylko jednym cieniem w kolorze szampańskiego złota lub lekkiego różu. Cień o wykończeniu błyszczącym bardzo prosto aplikuje się na powieki przy pomocy palca, więc akcesoria do aplikacji, takie jak pędzle czy pacynki są zbędne. To znacznie przyspiesza cały proces malowania, a jest równie spektakularny, jak makijaż wykonany przy pomocy całej palety. By makijaż był jeszcze bardziej dopracowany, skórę na twarzy warto wyrównać lekkim podkładem i utrwalić go pudrem. Wybór kosmetyków zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji, bo nie ma jednego uniwersalnego zestawu pasującego dla każdej cery. Policzki można musnąć różem, co dodatkowo nada skórze zdrowego efektu. Bronzer w neutralnym kolorze pozwoli zarysować twarz i podkreślić kości policzkowe. Jeżeli borykamy się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, niezbędny może okazać się korektor niwelujący wszelkie niedoskonałości.

Kosmetyki do makijażu zwykle dają skórze nietrwały, zmywalny kolor. Do kosmetyków kolorowych zalicza się m.in. szminki, błyszczyki, lakiery do paznokci, podkłady, pudry, róże, cienie do powiek, tusz do rzęs. Na rynku dostępne są też produkty wodoodporne czy o przedłużonej trwałości (np. matowe szminki).

Można przeczytać na stronie: https://www.kosmopedia.org/co-jest-w-kosmetyku/kosmetyki-do-makijazu/

Czego unikać w makijażu świątecznym?

Najlepszym pomysłem na świąteczny makijaż dla zaawansowanych, ale i amatorek, jest delikatne pokreślenie spojrzenia cieniami do powiek w neutralnych kolorach i lekkie nadanie koloru ustom. Taka kombinacja znacznie lepiej się sprawdza niż makijaż z mocno pokreślonymi ustami. W okresie świąt dużo czasu spędza się przy stole podczas konsumpcji świątecznych dań, więc usta są szczególnie narażone na nieestetyczne ścieranie z nich pomadki. W przypadku wyrazistych kolorów efekt ten będzie znacznie bardziej zauważalny niż w subtelnym makijażu ust. Jeżeli nie mamy wprawy w malowaniu się cieniami, okres świąt nie jest najlepszym momentem na pierwsze eksperymenty z kosmetykami. Zanim wykonamy swój pierwszy makijaż składający się z większej ilości etapów niż makijaż dzienny, powinno się wolnej chwili przetestować kosmetyki na swojej twarzy. Ograniczy to ryzyko popełnienia błędów makijażowych które mogą wprowadzić w zły nastrój i spowodować frustrację. Z racji tego, że święta są czasem spotkań z rodziną, nie należy przesadzać z intensywnością makijażu, bo może to doprowadzić do zbędnych dyskusji przy świątecznym stole. Makijaż powinien podkreślać urodę, a nie ją całkowicie zmieniać. 

Przeczytaj również:  Makijaż na imprezę - krok po kroku

Makijaż na święta dla osób początkujących, ale także zaawansowanych. W artykule zawarte są proste porady, które pozwalają uzyskać ładny i elegancki makijaż. 

Dodaj komentarz