Jak wykonać makijaż z kwiatami?

Makijaż jest prawdziwą sztuką i panie o tym doskonale wiedzą. Wykorzystują one go bowiem na co dzień, by zakryć niedoskonałości cery, a jednocześnie by nadać jej pięknego i zdrowego wyglądu. Co więcej panie doskonale wiedzą o tym, że makijaż może myć również o wiele bardziej artystyczny. Wobec tego jak wykonać makijaż z kwiatami?

Makijaż z kwiatami- czy sprawdza się na co dzień?

Nie da się ukryć, że makijaż z kwiatami zalicza się do makijażu artystycznego. Co za tym idzie nie jest to makijaż przeznaczony do tego, by nosić go na co dzień. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to makijaż niezwykle ekspresyjny i wyrazisty. W obecnych realiach panie raczej stawiają na makijaże delikatne, które mają za zadanie przede wszystkim podkreślić naturalną, kobiecą urodę. Wobec tego panie coraz chętniej decydują się na to, by rzeczywiście zrezygnować ze zbyt wyrazistych kolorów na rzecz barw pastelowych i cielistych. Co więcej panie również zgodnie rezygnują z ogromnych sztucznych rzęs na rzecz świetnie wytuszowanych i podkreślonych włosków naturalnych. Okazuje się jednak, że bardzo często panie decydują się również na mniej wyraziste konturowanie. W tym wypadku makijaż z kwiatami nie będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem na co dzień.

Co wyróżnia makijaż z kwiatami?

Makijaż z kwiatami jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się obecnością w nim kwiatów. Oczywiście nie należy tego interpretować w sposób zbyt dosłowny. Okazuje się, że kwiaty w tym makijażu mogą przybierać różnorodne formy i różnorodne motywy. W makijażu artystycznym, w którym to właśnie kwiaty powinny spełniać główną rolę, można pokusić się np. o wykonanie dekoracji okna z naturalnych płatków rośliny jaką jest kliwia. Wówczas zwykle stanowią one oryginalne i nietuzinkowe przedłużenie makijażu oka. Co więcej można również zdecydować się na wykonanie motywu roślinnego który przyozdobi rzęsty. Można delikatnie dokleić do nich delikatne płatki, ale równie dobrze można skusić się na wykorzystanie sztucznych rzęs, które zamiast włosków mają właśnie płatki sztucznych kwiatów. Takie makijaże będą również świetnie się prezentować w towarzystwie dodatkowo ozdobnych koralików. Warto zaznaczyć również, że kwiatowe motywy można wprowadzić w makijażu ust. Wówczas za pomocą kosmetyków można wykreować magiczne kwiatowe wzory, które będą przyciągały uwagę. Niemniej jednak warto również zaznaczyć, że tak artystyczne makijaże będą się świetnie sprawdzały w przypadku sesji zdjęciowych oraz makijażów na pokazy mody.

Przeczytaj również:  Jakie buty na wesele do czerwonej sukienki?

Jak wykonać makijaż z kwiatami?

Wykonanie makijażu z kwiatami nie należy do najprostszych zadań. Okazuje się, że potrzebna jest do tego nie tylko ogromna wyobraźnia, ale także i odpowiednie kosmetyki i akcesoria. Niemniej jednak panie powinny wiedzieć, że mogą spróbować swoich sił w makijażu artystycznym, a z racji tego, że praktyka czyni mistrza, nic nie stoi na przeszkodzie, by rzeczywiście osiągnęły one pewną perfekcję. Przede wszystkim oprócz tradycyjnych kosmetyków, czyli podkładu, pudru, bronzera, rozświetlacza oraz palety cieni, przyda się również klei kosmetyczny, kolorowy eyeliner, a także płatki kliwii lub płatki innej, sztucznej rośliny. Nie można zapomnieć również o ozdobnych sztucznych rzęsach. Panie mogą zdecydować się na te w formie płatków, ale także mogą z powodzeniem wybrać te, które jedynie nieznaczne są kwiatami lub cyrkoniami ozdobione. Makijaż z kwiatami, rozpoczyna się od wykonania tradycyjnego, mocno kryjącego makijażu twarzy. Kolejno panie muszą zdecydować się na to, czy chcą makijaż z kwiatami przeprowadzić w formie tradycyjnej czy może w formie 3D z wykorzystaniem płatków roślin. W obu przypadkach jednak konieczna będzie odpowiednie wizja tego, co mamy wykreować. Płatki zwykle przykleja się do powierzchni skóry z pomocą kosmetycznego kleju. Można z nich skorzystać w formie przedłużenia makijażu oka, ale również w całkiem innej i mocno fantazyjnej formie. Warto również pokusić się o dobranie odpowiednich kolorów cieni do powiek, co znacznie pokreśli wyrazistość makijażu.

Dodaj komentarz