Anime cosplay – jak rozpocząć zabawę w animowaną postać?

Zainteresowanie popkulturą w XXI wieku, weszło na tak zaawansowany poziom, że nabrało wręcz ikonicznego charakteru. Wielu ludzi utożsamia się z postaciami z filmów czy też z seriali anime do tego stopnia, że po cichu marzą, aby samemu móc wyglądać jak ich ulubieni bohaterowie.

Na czym polega anime cosplay

Za moment, w którym cosplay rozwinął się w znane na całym świecie zjawisko, możemy uznać lata 90-te ubiegłego roku, to wtedy w Japonii oraz innych krajach Azji, wyobraźnia ludzka i ich marzenia by wyglądać jak ich ukochani bohaterowie anime zostały przekute w znany dzisiaj nurt. W Polsce sztuka cosplay jeszcze nie osiągnęła takie popularności, jak na dalekim wschodzie lub nawet w Europie Zachodniej, ale widać, że trendy światowe do Nas docierają, co możemy obserwować na konwentach cosplayerów organizowanych w kraju nad Wisłą. Anime cosplay to właściwie artystyczne hobby, w którym główną rolę odgrywa nasza fantazja oraz talent do różnych przydatnych dziedzin życia, takich jak krawiectwo czy malarstwo. Cosplayer to osoba, która wciela się w fikcyjną postać czy to z tytułowego anime czy też filmów, gier i seriali. Anime cosplay, jest bardziej wysublimowaną formą tejże rozrywki, gdyż tworzenie postaci znanych nam z japońskich (choć nie tylko) animowanych filmów i seriali, wymaga znacznych umiejętności w sztuce makijażu czy też z zakresu fryzjerstwa. Wystarczy popatrzyć na znane nam z produkcji Anime fryzury głównych bohaterów czy też niesamowite kolory ich twarzy, aby zrozumieć, że przygotowanie cosplayu na dobrym poziomie wymaga sporo pracy i determinacji od fana.

Trudna sztuka makijażu w anime cosplay

Główne role, zwłaszcza wśród damskich postaci Anime, mają bardzo charakterystyczne cechy wyglądu, które w rzeczywistym świecie trudno jest odwzorować. Bardzo jasna i gładka cera, dużeeeee (na prawdę duże!) oczy z pięknymi źrenicami, najczęściej podkreślonymi czarnym kolorem. Wszystko to nadaje pozór pewnej dziecinności postaci, oddaje też ich piękno, a także pozostawia wrażenie nieskazitelnej młodości. Są oczywiście pewne zabiegi jakie możemy wykonać, aby spróbować osiągnąć taki efekt za pomocą znanych nam z codziennego make up-u metod. Ważną sprawą jest położenie bardzo jasnego podkładu na twarzy oraz użycie pudru, który będzie ciut jaśniejszy niż nasza naturalna skóra. Proces ten wymaga precyzji, tak żeby nie było widać żadnych niedoskonałości naszych twarzy. Ciekawym zabiegiem jest malowanie wnętrza oka i dolnej linii rzęs białą kredką do oczu, a tuż nad górną i poniżej dolnej linii rzęs czarną kredką kolejnej linii. Da nam to efekt powiększonych oczu, zupełnie jak u bohaterek z animacji. Na rzęsy ponadto warto dokleić sztuczne, specjalnie zamówione rzęsy. Cała gama tego rodzaju dodatków jest dostępna na chińskich serwisach aukcyjnych, ale i na polskim allegro znajdziemy interesujące rozwiązania. Usta można podkreślić naturalnym błyszczykiem, a włosy najlepiej wyprostować i rozpuścić. Da nam to rewelacyjny efekt anime cosplay.

Założyłeś konto na allegro i nie wiesz jak je usunąć? Wejdź na stronę: https://pcpro.pl/jak-usunac-konto-na-allegro

Gdzie znaleźć strój do anime cosplay?

Bajeczne stroje jakimi raczą nas uczestnicy cosplayowych konwentów, to efekt pracy często bardzo utalentowanych kreatorów mody czy też krawców, którzy poświęcili tygodnie na przygotowanie danej ekspozycji. Niemniej zdobycie odpowiedniego kostiumu do odegrania roli w anime cosplay nie jest rzeczą bardzo skomplikowaną i jest w zasięgu każdego. Na stronach z aukcjami są tysiące strojów do wyboru. Właściwie przy wyborze odpowiedniego może nas ograniczać jedynie nasza fantazja i ewentualnie fundusze, gdyż te najlepsze stroje mogą być już warte nawet 500-600 złotych. Mimo wszystko anime cosplay to nie rekonstrukcja historyczna i kupowane stroje zazwyczaj nie są drogie, więc można dość tanim kosztem uzyskać pożądany efekt. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupiony strój uzupełnić własnymi dodatkami tak, aby całość wyglądała jeszcze bardziej bajkowo. Osobną kwestią jest możliwość uszycia takiego stroju od początku własnoręcznie lub zlecenie krawcowi takiego zadania, na podstawie naszego projektu. Może to być jedyne rozwiązanie w sytuacji, gdy odtwarzamy jakieś wyjątkowo nieszablonowe i mniej znane postaci z anime.

Anime cosplay to pouczająca i rozwijająca nasze umiejętności pasja. Oczywiście może to być dla nas jednorazowa przygoda w postaci przygotowania stroju na halloween lub karnawał. Często zdarza się jednak tak, że przyjemność, jaką zaczerpniemy z odtwarzania danej postaci, zadziała na nas inspirująco do tego stopnia, że skłoni nas to do tworzenia co raz to bardziej zjawiskowych strojów, makijaży, a całe anime cosplay stanie się dla nas sposobem na realizację siebie.

Dodaj komentarz