Jaki krem zastosować pod makijaż?

Jeśli chodzi o nakładanie makijażu, musisz wiedzieć, jakiego kremu używać pod makijaż. Potrzebujesz kremu, który dokładnie oczyszcza, a łagodny usuwa produkty stosowane na noc. Krem nawilżający pod makijaż powinien regulować wydzielanie sebum, aby Twoja skóra była gładka w dotyku i gotowa do nałożenia makijażu. Kremy nawilżające utrzymują również makijaż na swoim miejscu. Niektóre z najlepszych kremów pod makijaż zmniejszają nawet ryzyko zachorowania na raka skóry.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z forum-urody.pl

Nawilżacze utrzymują makijaż na swoim miejscu

Kremy nawilżające to sekret nieskazitelnie gładkiej twarzy. Nie tylko utrzymują makijaż na swoim miejscu, ale także pomagają Twojej skórze zachować odpowiednie nawilżenie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiedni krem nawilżający do Twojego typu twarzy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych produktów nawilżających do stosowania na twarz. Jeśli nie jesteś pewna, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni, czytaj dalej!

Podkład: Podkłady to świetny sposób na ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Produkty te ułatwiają także nakładanie makijażu, dzięki czemu będziesz miała mniej poprawek. Podkłady są doskonałym uzupełnieniem Twojej rutyny makijażowej! Sprawiają, że wygląda on bardziej gładko i dłużej się utrzymuje. Zapobiegają także wysuszaniu skóry. Nałóż podkład lub inny produkt do makijażu po zastosowaniu kremu nawilżającego, a Twoja twarz pozostanie piękna.

Nawilżają

Mgiełki do twarzy to świetny sposób na utrzymanie świeżości i nawilżenia makijażu. Mgiełki do twarzy łagodzą również uczucie ściągnięcia, które może towarzyszyć fazie bardzo suchej. Nawilżająca mgiełka, taka jak Biossance Squalane and Hyaluronic Toning Mist (32$), może tchnąć nowe życie w Twój makijaż i odświeżyć Twoją skórę. Jeśli nie masz ochoty na stosowanie mgiełki do twarzy, zawsze możesz zastosować podkład pod makijaż.

Przeczytaj również:  Makijaż biznesowy – jak dodać sobie pewności siebie i prezentować się profesjonalnie na spotkaniu w pracy?

Większość wizażystów poświęca na przygotowanie skóry tyle samo czasu, co na wykonanie makijażu. Dobrze nawilżona twarz oznacza mniejszą ilość podkładu. Pomaga także uniknąć konieczności stosowania dodatkowych produktów, takich jak podkład. Dobrze nawilżona twarz będzie miała gładszą, bardziej ożywioną cerę. Oznacza to mniejszą liczbę aplikacji podkładu lub korektora. Produkty te pomogą także zmniejszyć potrzebę stosowania podkładu i pudru. Jednak nie każdy produkt nawilżający nadaje się do każdego rodzaju makijażu.

Zmniejszają ryzyko zachorowania na raka skóry

Szukając idealnego podkładu pod makijaż, możesz zastanawiać się, czy są wśród nich produkty zawierające filtr SPF. Większość kosmetyków nie jest chroniona filtrem SPF, a to dlatego, że wiele z nich zawiera inne składniki, które również mogą powodować raka. Na szczęście dostępnych jest kilka produktów z filtrem SPF 30, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych produktach i o tym, jak chronią Twoją skórę.

Aby podjąć świadomą decyzję, który produkt jest dla Ciebie najlepszy, warto zapoznać się z raportami naukowców. American Cancer Society, renomowane źródło informacji na temat nowotworów, oferuje konsumentom i urzędom regulacyjnym wiarygodne informacje na temat bezpieczeństwa różnych kosmetyków. Organizacja ta zachęca do rozszerzania badań naukowych i otwartego nadzoru regulacyjnego nad kosmetykami. Na jej stronie internetowej można też znaleźć informacje kontaktowe do innych organizacji i naukowców zajmujących się tymi zagadnieniami.

Dodaj komentarz