Jak wykonać makijaż klauna?

Jeśli planujesz wykonać swój własny makijaż klauna, musisz wiedzieć, jak go prawidłowo zastosować. Pierwszym krokiem w aplikacji makijażu klauna jest upewnienie się, że pędzle są czyste i nieskazitelnie czyste. Ponadto, pędzel do linera #1 jest idealnym narzędziem do malowania twarzy klauna. Możesz także narysować brwi w innym stylu lub pominąć ten krok. Jeżeli chcesz wykonać makijaż bez układania brwi, możesz użyć peruki.

Aplikacja

Aby uzyskać zabawny kostium na Halloween, wykonaj makijaż swojej postaci klauna. Twarz powinna być pomalowana czarną, tłustą farbą, a brwi powinny mieć wyolbrzymione kształty. Aby makijaż był mniej tłusty, użyj skarpetki wypełnionej talkiem lub skrobią kukurydzianą, aby utrwalić farbę. Zbyt tłusty makijaż będzie wyglądał na twarzy jak tłuszcz, więc ten trik może pomóc go zminimalizować. Jeżeli masz ochotę na odrobinę przygód, pomiń malowanie brwi i spróbuj narysować inny styl brwi.

Jeśli nie jesteś profesjonalnym klaunem, możesz nauczyć się, jak nakładać makijaż, pytając doświadczonego wizażystę. Większość profesjonalnych klaunów używa Clown White firmy Mehron, ultra-białego pudru, który pokrywa bez pękania. Formuła tego pudru zawiera wysokie stężenie dwutlenku tytanu, a jego konsystencja jest gładka i kremowa. Dostępny jest w wygodnych rozmiarach podróżnych i jest łatwy do nakładania za pomocą aplikatora piankowego lub puszki do pudru. Pamiętaj o częstym doładowywaniu pufy, aby zapobiec „przesunięciu się” makijażu.

Używanie szpatułki

Spoolie to po prostu szczoteczka do tuszu do rzęs z dłuższą rączką. Można jej używać do uzyskania pełniejszego spojrzenia, jak również do wielu innych zastosowań makijażu. Głównym zadaniem szpatułki jest oczyszczanie i kształtowanie brwi, można jej też używać do nakładania uniwersalnego tuszu do rzęs i brwi. Zaleca się zwilżenie szpulki przed użyciem jej do wykonania makijażu klauna.

Przeczytaj również:  Makijaż na co dzień - jak go zrobić?

Szpulka jest doskonałym narzędziem do wykonywania makijażu klauna. Możesz jej również użyć do nałożenia cienia do powiek. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać makijaż klauna, możesz kupić tanie brokatowe i srebrne eyelinery w lokalnym sklepie z kostiumami. Potrzebna Ci będzie paleta do malowania twarzy, szpulka i niebieska szminka. Nie zapomnij użyć farby w sprayu do tymczasowego farbowania włosów!

Użycie czarnego i białego eyelinera

Użycie czarnego i białego eyelinera w makijażu klauna to zabawny sposób na uzyskanie efektu błyszczącego makijażu. Makijaż klauna składa się z czerwonej szminki i czarnej kredki w zewnętrznych kącikach ust. Czarny eyeliner nakłada się okrężnymi ruchami, zmieniając kształt ust klauna. Aby stworzyć błyszczące ślady na ustach, czarny eyeliner jest mieszany opuszkiem palca.

Makijaż inspirowany lalką jigsaw jest fajny i łatwy do wykonania. Do wykonania tego makijażu potrzebujesz palety do malowania twarzy i pewnej ręki. Potrzebny będzie także różowy eyeliner i tymczasowa zielona farba do włosów. Możesz też stworzyć stylizację Jokera, używając zielonej farby do twarzy i sztucznych tatuaży. Pomogą Ci one stworzyć oczy postaci.

Użycie peruki

Peruki można wykorzystać do stworzenia głupiego kostiumu na Halloween, ale nie są one idealne do stworzenia profesjonalnej stylizacji klauna. Oto, co musisz wiedzieć o używaniu peruki. Przede wszystkim wybierz odpowiedni rodzaj peruki. Peruki mogą wyglądać słodko i zabawnie, ale nie są najlepszym wyborem do makijażu klauna. Przeczytaj ten poradnik dla klaunów, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo czyścić i konserwować perukę.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów peruk dla klaunów. Wybierając ją, pamiętaj, że jej kolor powinien pasować do charakteru klauna, którego grasz. Na przykład klaun włóczęga nie powinien nosić peruki w jaskrawych kolorach, natomiast klaun o białej twarzy powinien dopasować kolor peruki do stroju. Klauni Auguste są bardziej pobłażliwi w kwestii peruk.

Dodaj komentarz