Makijaż permanentny brwi – czego się spodziewać?

Dbając o swój wygląd, często chcemy uzyskać również wygodę i oszczędność czasu. W przypadku makijażu twarzy, ważnym elementem są brwi, które podkreślają nasze rysy i nadają nam charakteru. Najlepszym rozwiązaniem w ich przypadku jest makijaż permanentny, dzięki któremu utrwalimy kształt oraz kolor brwi nawet na długie miesiące lub lata.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Wykonanie takiego zabiegu przypomina zrobienie klasycznego tatuażu. W tym przypadku osoba wykonująca nam makijaż permanentny najpierw dobiera kształt brwi idealny do naszej twarzy, wyrysowuje go na skórze, a następnie w wyznaczonych miejsca wtłacza tusz specjalną igłą pod naskórek. Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów makijażu permanentnego brwi, każda z nich jest dobierana do klienta na podstawie jego preferencji oraz stanu naturalnych włosków. 

Microblading, inaczej zwany metodą piórkową, to najpopularniejsza forma makijażu permanentnego brwi. Polega ona na dorysowywaniu pojedynczych włosków tak, aby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, uzupełniając braki w naturalnym łuku. Kolejnym rodzajem makijażu jest metoda ombre. Dzięki niej możemy uzyskać efekt cieniowania i przechodzenia pomiędzy różnym nasyceniem koloru wykonania. Ostatnią z popularnych form jest metoda pudrowa. Jak możemy wywnioskować z nazwy, pozwala ona na uzyskanie pudrowego efektu, nieco rozmytych włosków, który jest nieco delikatniejszy, niż w poprzednich przypadkach. Co najważniejsze, wyżej wymienione metody można ze sobą łączyć i tylko od nas oraz od wizji stylistki brwi zależy, na jaki efekt końcowy się zdecydujemy.

Od czego zacząć?

Najważniejszą kwestią przed wykonaniem zabiegu jest wybranie odpowiedniego miejsca oraz specjalisty, który wykona nam makijaż permanentny. Pamiętajmy o tym, aby wybierać jedynie renomowane salony i dyplomowane stylistki, przeszkolone odpowiednio do tego typu zabiegów. Przed umówieniem się na zabieg docelowy możemy pójść na konsultację, aby dobrać odpowiednią metodę, kształt brwi oraz sprawdzić potencjalne miejsce zabiegu. 

Przeczytaj również:  Makijaż na imprezę - krok po kroku

Ze swojej strony, przed wykonaniem makijażu permanentnego, musimy zadbać przede wszystkim o stan skóry. Pamiętajmy, że przed zabiegiem nie należy opalać twarzy, zarówno w solarium, jak i w naturalnym słońcu. Dotyczy to także opalania natryskowego. Nie wskazane są również różnego rodzaju peelingi, złuszczanie, czy woskowanie, które mogą podrażnić delikatną skórę. W dniu zabiegu nie można przyjmować aspiryny, ani żadnych innych leków rozrzedzających krew – jej nadmiar, który może się pojawić podczas wykonywania makijażu, może skutecznie utrudnić stylistce pracę lub nawet ją uniemożliwić. Dzięki zachowaniu tych zasad możemy zwiększyć prawdopodobieństwo udanego przyjęcia się tuszu oraz szybszego gojenia.

Czy każdy może sobie na to pozwolić?

Jak powszechnie wiadomo, zabiegi medycyny estetycznej nie należą do tanich usług. Podobnie jest w przypadku makijażu permanentnego brwi. Jego cena, w zależności od miasta i salonu, waha się pomiędzy 600 a 1500 zł. Do tego często musimy dodać koszty wizyty korekcyjnej po kilku tygodniach od wykonania zabiegu. Kwoty nie są małe, natomiast dzięki odpowiedniemu finansowaniu, każdy może skorzystać z zabiegu.

Najszybszą formą jest uzyskanie szybkiej pożyczki, która nie wymaga dopełniania skomplikowanych formalności: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-na-dowod-przez-internet-chwilowki-na-dowod/ Jeżeli w ostatniej chwili przed umówionym terminem zabiegu wyskoczą Ci nieoczekiwane wydatki, nie musisz rezygnować z wizyty. Dzięki szybkiej pożyczce pieniądze mogą być na Twoim koncie już w 15 minut, a wysoka przyznawalność sprawia, że jest to oferta niemal dla każdego. 

Makijaż permanentny to świetna opcja dla wszystkich zabieganych osób, które w każdym momencie chcą pięknie wyglądać. Dzięki obecnym możliwościom i szybkim pożyczkom dostępnym niemal od ręki, nie musimy się już na szczęście martwić o koszty takich zabiegów, które stały się łatwo dostępne dla szerszego grona odbiorców.

Przeczytaj również: ile kosztuje botox na włosy?

Dodaj komentarz