Makijaż na ślub konkordatowy. Kilka cennych wskazówek

Każdej przyszłej pannie młodej zależy, żeby w dniu ślubu wyglądać zjawiskowo przez cały dzień i wieczór. Nie tylko kreacja musi nadążać za pędem całej uroczystości i sprostać wymogom ubranej w nią panny młodej. Makijaż, jaki panna młoda ma na sobie w tak wyjątkowym dniu jest szczególnie ważny i musi być trwały niezależnie od godziny czy temperatury na sali weselnej. Czy są jednak wymogi jeśli chodzi o sposób malowania się na ślub konkordatowy?

Czym jest ślub konkordatowy?

Na początek warto wytłumaczyć, co kryje się pod określeniem ślubu konkordatowego. Jest to nic innego jak ślub wyznaniowy, który wywołuje jednocześnie skutki prawne. W Polskim systemie możliwość pobrania się na zasadach ślubu konkordatowego jest możliwa już od wielu lat, dzięki temu biorąc udział w kościele i tam podpisując odpowiednie dokumenty nie trzeba osobno organizować ceremonii cywilnej, ponieważ wystarczy jedna ceremonia zaślubin aby związać małżonków węzłem małżeńskim zarówno pod kątem wyznaniowym i prawnym. 

Makijaż ślubny – jaki wybrać na ślub konkordatowy?

Poza podwójnym skutkiem dla małżonków, tj. jednocześnie zawartym wyznaniowym i prawnym związkiem małżeńskim, ślub konkordatowy nie różni się niczym od zwykłej ceremonii ślubnej. W związku z tym nie ma konkretnych wymogów, jeśli chodzi o makijaż na tę okazję. Przyszła panna młoda nie musi się ograniczać w kwestii wyboru idealnego makijażu dla siebie i dzięki temu może wyglądać dokładnie tak jak chce w jednym z najważniejszych dni swojego życia.

Jaki makijaż wybrać, gdzie szukać inspiracji i do kogo się udać?

Makijaż ślubny powinien z całą pewnością trzymać się jak najdłużej w nienagannym stanie. Nie wiadomo jednak jaki makijaż będzie wyglądał idealnie tego dnia, jakie utrwalenie wybrać i jak dobrać kolory cieni, żeby pasowały do sukni. W dzisiejszych czasach nie ma już takich trudności z szukaniem inspiracji makijażowych. Na platformach jak Pinterest, Instagram czy Facebook można znaleźć wiele propozycji, zarówno delikatnych makijaży ślubnych, które w naturalny sposób podkreślą urodę panny młodej oraz nieco mocniejsze i bardziej wyraziste makijaże, idealne dla zwolenniczek ciemniejszych odcieni i lubiących solidnie wykończony make-up. 

Przeczytaj również:  Makijaż na bierzmowanie - sprawdź o czym pamiętać

Większość kobiet woli samodzielnie przygotowywać się do swojego ślubu i decyduje na samodzielne wykonanie makijażu i tym samym ma pewność, że efekt końcowy będzie zgodny z jej oczekiwaniami. Jednak w takim przypadku trzeba pamiętać o zastosowaniu dobrego pudru, który nie tylko perfekcyjnie utrwala makijaż, ale też nie wytworzy efektu zważenia się pod nim podkładu i będzie wyglądał dobrze na zdjęciach. Niektóre pudry mogą niekorzystnie odbijać blask lampy i przez to makijaż straci swój urok. 

Przeglądając strony w poszukiwaniu inspiracji można trafić jednak na konta osób, które zajmują się zawodowo robieniem makijażu na wyjątkowe okazje. W ten jeden dzień warto zdecydować się na pomoc kogoś, kto sam zaproponuje nam najbardziej pasujące do nas kolory cieni, dopasuje intensywność makijażu oraz utrwali go jak najlepiej. Dzięki temu w ten wyjątkowy dzień panna młoda nie musi sama spieszyć się, żeby zdążyć się przygotować. Dodatkowo makijażysta z pewnością dobierze kosmetyki w taki sposób, żeby wyglądały dobrze na skórze, dobierze odpowiedni odcień podkładu i bezpiecznie wykończy makijaż. Zarówno w przypadku samodzielnego wykonywania makijażu jak i zdecydowania się na usługę kosmetyczną tego dnia, warto wykonać uprzednio makijaż próbny, żeby w dniu ślubu nie tracić czasu na dobieranie kolorów cieni czy intensywności konturowania. Decydując się na makijaż próbny można spróbować kilku wersji kolorystycznych i w ten sposób wybrać jeden, który najbardziej będzie nam odpowiadał. 

Podsumowanie

Makijaż ślubny jest bardzo ważnym elementem, o którym każda kobieta powinna pamiętać. Aby tego dnia wyglądać zjawiskowo należy zadbać o każdy szczegół, szczególnie o odpowiedni dobór odcieni oraz jak najlepsze utrwalenie, aby makijaż sprostał wymaganiom panny młodej i pozwolił na długą zabawę podczas własnego wesela bez żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz