Modelowanie sylwetki – dieta, ćwiczenia i zabiegi medycyny estetycznej

Modelowanie sylwetki to proces stopniowy, wymagający wielokierunkowego działania. Podstawą jest zdrowy styl życia – zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Jeśli to nie wystarcza, by osiągnąć upragnione efekty, warto posiłkować się zabiegami medycyny estetycznej, które pomagają w usuwaniu opornej tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Modelowanie sylwetki – od czego zacząć?

Jeśli marzysz o wymodelowaniu sylwetki, musisz zacząć od zmiany stylu życia. Stosuj zbilansowaną dietę, wolną od wysokoprzetworzonych produktów. Zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia, słodyczy i alkoholu. Jedz regularnie 3-5 posiłków dziennie. Zadbaj o odpowiednią ilość białka, tłuszczu oraz błonnika. Większą część Twojego talerza powinny zajmować warzywa.

Równie istotna w modelowaniu sylwetki jest aktywność fizyczna. Tu najważniejsza jest duża częstotliwość i regularność. Ćwicz kilka razy w tygodniu. Dobrze jeśli trening będzie trwał przynajmniej 30 minut. Zwracaj uwagę na spontaniczną aktywność fizyczną, czyli ruch, który wykonujesz podczas codziennego funkcjonowania, np. wchodzenie po schodach zamiast windą, podróż do pracy rowerem zamiast samochodem, długie spacery z psem.

Jakie zabiegi modelujące ciało wybrać?

Ciągły rozwój medycyny estetycznej sprawia, że redukcja tkanki tłuszczowej opornej na dietę staje się coraz łatwiejsza i mniej inwazyjna. Wśród najchętniej wybieranych zabiegów modelujących ciało znajdują się nieinwazyjne terapie, niewymagające nacięć ani znieczulenia. Nawet liposukcja stała się zabiegiem dużo mniej inwazyjnym niż jeszcze kilkanaście lat temu, za sprawą nowych rozwiązań technologicznych.

Jaką metodę modelowania sylwetki wybrać? Na to pytanie może Ci odpowiedzieć tylko lekarz medycyny estetycznej po zapoznaniu się z Twoją historią zdrowia i oczekiwaniami. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, skuteczne modelowanie sylwetki wymaga indywidualnego podejścia. To, co dla jednego pacjenta będzie dobre, niekoniecznie sprawdzi się u innego. Kliniki medycyny estetycznej dysponują obecnie wieloma zaawansowanymi technologicznie zabiegami. Oto tylko niektóre z nich:

Przeczytaj również:  Wymarzona sylwetka

Endermologia

Zabieg ten nazywany jest również masażem podciśnieniowym. Modelowanie sylwetki w Warszawie odbywa się poprzez intensywne pobudzanie organizmu do podjęcia takich procesów, jak lipoliza tkanki tłuszczowej czy produkcja kolagenu w skórze. Endermologia w szybki i bezpieczny sposób ujędrnia i wysmukla ciało, wspomaga redukcję cellulitu i detoksykację organizmu. Masaż rolkowy połączony z podciśnieniem działa głęboko, ale delikatnie, dlatego konieczne jest wykonanie serii nawet kilkunastu zabiegów endermologii, aby osiągnąć pożądane efekty. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie jako element terapii łączonych na ciało – pozwala na wzmocnienie i spotęgowanie efektów.

Zabieg Schwarzy

Kolejnym mało inwazyjnym zabiegiem modelowania sylwetki jest procedura z użyciem urządzenia Schwarzy. Technologia ta skupia się na stymulacji i wzmacnianiu mięśni. Pośrednio przyspiesza też redukcję tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry. Wspaniale modeluje sylwetkę i wzmacnia efekty treningów. Półgodzinny zabieg Schwarzy na brzuch równa się wykonaniu około 800 brzuszków. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast optymalne rezultaty pojawiają się po około 8 zabiegach wykonywanych 2 razy w tygodniu.

Kriolipoliza CoolTech

Jest to sposób modelowania sylwetki, polegający na zastosowaniu bardzo niskiej temperatury w celu zniszczenia nadmiaru komórek tłuszczowych. Kriolipoliza polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej w temperaturze -8°C przez około 70 minut. Chłodzenie jest odpowiednio kontrolowane i bezpieczne, a jego efektem jest trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są samodzielnie przez organizm. Liczba powtórzeń uzależniona jest od ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań pacjenta. Zazwyczaj potrzebne są 1-3 sesje w odstępach 6-8 tygodniowych. Kolejne zabiegi kriolipolizy można wykonać po upływie pół roku.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg chirurgiczny z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej. Procedura jest mniej inwazyjna od tradycyjnej liposukcji, ponieważ tkanka tłuszczowa jest wstępnie rozbijana i odseparowywana od pozostałych tkanek, nie naruszając w żaden sposób pobliskich nerwów i naczyń krwionośnych. Takie postępowanie umożliwia bezpieczne odessanie znacznej ilości tkanki tłuszczowej. Decydując się na tę metodę modelowania sylwetki, trzeba jednak przygotować się na zabieg z użyciem znieczulenia ogólnego oraz konieczność odbycia około 2-tygodniowej rekonwalescencji. Efekty są jednak spektakularne i co najważniejsze – wystarczy tylko jeden zabieg, by je osiągnąć.

Przeczytaj również:  Co jeść, aby schudnąć i mieć piękną cerę?

Więcej o skutecznych metodach modelowania ciała dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz