Kiedy makijaż to nie wszystko – starzenie się skóry, a krem z retinolem

Starzenie się skóry to proces, którego nie da się zatrzymać. Jego oznaki będą widoczne i makijaż, nie jest w stanie ich zatrzymać. Odpowiednia pielęgnacja może opóźnić i wyraźnie ograniczyć jego objawy. Poznaj doskonałe działanie kremu z retinolem.

Już po 20. roku życia w skórze człowieka zachodzą zmiany w jej funkcjonowaniu. Nie są one widoczne od razu. Zmniejszona synteza kolagenu i kwasu hialuronowego daje się we znaki kilka lat później. Mając obecną wiedzę i możliwości, nie sposób ich nie wykorzystać w świadomej pielęgnacji. Bohaterem tego artykułu będzie krem z retinolem, którego doskonałe działanie docenia się na całym świecie. Poznaj informacje na jego temat.

Krem z retinolem – kosmetyczne odkrycie dla cery dojrzałej

Starzenie się skóry to naturalny proces fizjologiczny, nad którym można nieco zapanować. Kremy z retinolem opanowały branżę kosmetyczną. Oczywiście wszystko za sprawą cennego składnika, który regularnie stosowany, daje wspaniałe efekty na wielu płaszczyznach. Czym jest retinol? Musisz wiedzieć, że do grupy tej zalicza się kilka związków – retinol i jego pochodne. Wykazują podobne działanie, jednak o różnym stopniu nasilenia. Są to:

  • retinal;
  • palmitynian i octan retinylu 
  • kwas retinowy.

Krem z retinolem – jak wybrać właściwy?

Każdy kosmetyk musi zostać odpowiednio dobrany do potrzeb skóry – szczególnie ten zawierający silne substancje aktywne w kremie z retinolem. Najsilniej działający jest kwas retinowy, który dostępny jest w lekach na receptę do leczenia trądziku. Oddziałuje bezpośrednio na wiele struktur skóry. Pochodne retinolu są nieco delikatniejsze i warto od nich zacząć swoją przygodę z tą substancją. Nie przekształcają się w biologiczną formę, a swoje działanie opierają głównie na powierzchni skóry.

Przeczytaj również:  Makijaż na studniówkę - Praktyczne przygotowanie

Wskazania i przeciwwskazania do retinolu

Retinol to związek aktywny, który sprawdzi się na wielu rodzajach cer. Szczególnie jest polecany dla skór:

  • dojrzałej;
  • trądzikowej;
  • silnie wysuszonej;
  • wiotkiej i pozbawionej jędrności. 

Istnieje wiele przeciwwskazań do stosowania retinolu. Jest to przede wszystkim ciąża, laktacja, stan po zabiegach dermatologicznych (złuszczających), czy silna ekspozycja na słońce.

Jak stosować krem z retinolem?

Produkty z retinolem należy umiejętnie stosować. Skóra dojrzała często bywa bardziej wrażliwa i podatna na nagłe i nieprzewidywalne reakcje. Przede wszystkim warto zacząć kurację, kiedy słońce nie jest tak bardzo aktywne np. wczesną jesienią. Chcąc przyzwyczaić skórę, stosuj pochodne retinolu przez minimum 2 miesiące. Silniejsze preparaty oparte na składnikach aktywnych biologicznie, wprowadź z pomocą doświadczonego kosmetologa. Nakładaj niewielką ilość kremu z retinolem na noc – na twarz, szyję i dekolt. W dzień pamiętaj o fotoprotekcji na poziomie SPF 50.

Krem z retinolem – efekty, które cię zaskoczą

Zapewne nie od razu zauważysz efekty po stosowaniu kremu z retinolem. Substancja ta potrzebuje czasu – zapewniamy cię, że warto czekać i być systematycznym. Nie musisz nakładać go codziennie. Z reguły wystarczy od 2 do 4 razy w tygodniu. W inne dni poświęć czas na nawilżenie i regenerację – stosuj swój najlepszy krem nawilżający do twarzy. Efekty, jakie uzyskasz to przede wszystkim silne wygładzenie zmarszczek i powierzchni skóry, wyraźne zagęszczenie jej struktury, redukcja stanów zapalnych, a także ujednolicony koloryt.

Kosmetyki z retinolem to must-have w pielęgnacji skóry! Powinny się znaleźć w każdej kosmetyczce dla cery dojrzałej, ale także młodszej, aby przeciwdziałać procesom starzenia. Uwierz nam, twój makijaż może wyglądać jeszcze lepiej, kiedy skóra odzyska młodzieńczy blask.

Dodaj komentarz