Naturalne kosmetyki dla psów to suplement zdrowia

Odpowiednia i regularna pielęgnacja naszego psa pozwala mu na prawidłowe funkcjonowanie i życie w zdrowiu. Cykliczna kontrola umaszczenia, uzębienia i regularne podcinanie psich pazurów to jedne z najważniejszych czynności, o które zadbać powinien każdy psi opiekun. Ważne jest, aby cały ten proces przebiegał w możliwie jak najbardziej ekologiczny sposób, przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych kosmetyków dla psów, czyli tych, wyprodukowanych na bazie wyciągów i ekstraktów z roślin, oraz olejków eterycznych, bez zbędnych parabenów i ftalanów.

Naturalne kosmetyki dla psów – pielęgnacja sierści.

Wybierając naturalne kosmetyki dla psów, przy pomocy których zadbamy o umaszczenie naszego czworonoga, należy mieć na uwadze rasę naszego psa. Odpowiedni kosmetyk ( pozwalający nam zaopiekować się sierścią zwierzęcia powinien być ściśle dedykowany konkretnemu umaszczeniu. Cały ten proces będzie przebiegał inaczej u rasy psów, posiadających włosie i całkowicie inaczej u tych, które obdarzone są sierścią. Należy pamiętać, że na prawidłową pielęgnację umaszczenie powinniśmy poświęcać minimum 15 minut na tydzień, a w przypadku ras psów takich jak Shi-tzu lub Golden Retriever i Cocker Spaniel zabieg ten musi odbywać się codziennie. Wyczesywanie psa to świetny sposób na pozbycie się zbędnej i obumarłej sierści/włosia, poprawiający jednocześnie ukrwienie skóry. Pozwala nam na regularną obserwację wszelakich niepożądanych zmian skórnych i wczesne wykrycie chorób, bądź niechcianych pasożytów. Dodatkowo, w zakres pielęgnacji psiej sierści wchodzi także strzyżenie, bądź podcinanie umaszczenia, lecz ten konkretny zabieg pozostawmy specjalistom, zabierając psa na wycieczkę do profesjonalnego psiego fryzjera, dodają specjaliści z serwisu Zwierzaki.pl 🙂

Przeczytaj również:  Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne męskie?

Naturalne kosmetyki dla psów – psie kąpiele.

Nie każdy pies od razu wskoczy do wody, co powoduje, że kąpiel psa staje się nie lada wyzwaniem dla jego opiekuna. Aby zapobiec psiej awersji do skorzystania z kąpieli, należy przede wszystkim oswoić go z łazienką. Gdy opanujemy już to zadanie, to skorzystać możemy z naturalnych szamponów do psiej kąpieli, które podzielone są według ras i kolorów umaszczenia. Najważniejszy będzie tutaj ten, który złożony jest z naturalnych składników, dzięki czemu nie spowoduje uczulenia skóry i podrażnienia oczu psa, a kąpiel z jego użyciem będzie naszemu czworonogowi kojarzyć się z miłym, higienicznym doświadczeniem. Po dokładnym umyciu sierści, możemy zaaplikować naturalną odżywkę, która pozwoli nam na łatwe rozczesanie szczególnie długowłosych psów. 

Naturalne kosmetyki dla psów – higiena uszu.

Uszy psa, są elementem o który należ dbać ze szczególną uwagą i troską. Niestety ich budowa i umieszczenie nie pozwala psom, na samodzielne ich czyszczenie, dlatego stanowi to obowiązek właściciela. Kontrola tego narządu odbywać powinna się co tydzień, a w jej trakcie powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, czy nie zalega w nim żadna zbędna wydzielina, bądź niepożądane ciało obce. Taką pielęgnację należy przeprowadzić w chwili, gdy nasz pies jest wyluzowany i odstresowany, a pomogą nam w niej naturalne kosmetyki dla psów, którymi są specjalne płukanki i preparaty w sprayu, zakupione wcześniej w sklepie zoologicznym, bądź u weterynarza i ściśle przeznaczone do rasy psa którą posiadamy.

Naturalne kosmetyki dla psów – skracanie pazurów.

Manicure wykonywany u psa to zabieg, pozwalający zniwelować dyskomfort, zwyrodnienia i stany zapalne w okolicach psich łap. W wielu przypadkach pazury ścierają się naturalnie, w momencie spacerów po twardych powierzchniach, jednak gdy taki sposób nie jest wystarczający, należy osobiście zadbać o obcięcie zbędnego materiału. Nie należy używać do tego obcinaków i nożyczek przeznaczonych dla człowieka, lecz zaopatrzyć się w specjalistyczne obcinaki przeznaczone pod konkretną rasę psa, tak aby nie uszkodzić pazurów. Dodatkowo, aby pazury łatwiej i szybciej przyciąć, można zabrać pupila na przechadzkę w deszczu, bądź kąpiel w pobliskim stawie, gdyż kwaskowatość takiej wody spowoduje, że paznokcie staną się miękkie i łatwiej dadzą się skrócić.

Przeczytaj również:  Jak się ubrać na rower?

Naturalne kosmetyki dla psów – kontrola jamy ustnej i zębów.

Higiena jamy ustnej psa to chyba najważniejszy element, na który opiekunowie zwracają uwagę, gdyż nikt nie lubi momentu, gdy z pyska naszego czworonoga wydobywa się nieprzyjemny i odrzucający zapach. Aby zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego należy w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w wyspecjalizowaną suchą karmę, która powstała w oparciu o naturalne składniki. Coraz częściej zdarza się, że to nie wystarcza i zmuszeni jesteśmy zastosować profesjonalny żel, który należy nałożyć na zęby zwierzęcia i odczekać, aż on sam rozprowadzi go swym językiem na całym szkliwie. Rasą, która wymaga tak szczególnego czyszczenia przy pomocy żelu są głównie Yorki i ich pochodne, gdyż jest to gatunek, wysoce narażony na choroby jamy ustnej – taka już ich natura. Innym sposobem utrzymania jamy ustnej i zębów w czystości jest dodanie specjalnego medycznego płynu do wody pitnej, dzięki czemu potrzebne minerały dostarczane są do pyska psa regularnie. Coraz bardziej popularną metodą niemal u każdej rasy psów jest tradycyjne szczotkowanie zębów, przy pomocy dedykowanych do danej rasy specjalistycznych szczoteczek i past.

Naturalne kosmetyki dla psów – niezbędnik każdego psiego opiekuna.

W niezbędniku każdego psiego właściciela, znajdować się powinny wyłącznie naturalne kosmetyki dla psów, które pozwolą na szybką i efektowną pielęgnację naszego czworonoga. Do najważniejszych z nich należą:

  • naturalny odświeżacz w sprayu do pyska,
  • naturalny szampon,
  • naturalna mgiełka ułatwiająca rozczesywanie,
  • naturalne nawilżane chusteczki do oczyszczania psich łapek,
  • naturalny spray do dezynfekcji i czyszczenia uszu,
  • spray chroniący przed ukąszeniami owadów,

Pamiętajmy, że każdy z kosmetyków ma ściśle określone zastosowanie i przeznaczenie, przed zakupem i pierwszym użyciem należy dokładnie zapoznać się z zasadami korzystania z danego kosmetyku i wybrać taki, który najbardziej odpowiada rasie, wielkości i wiekowi naszego czworonożnego przyjaciela.

Dodaj komentarz