Cera wrażliwa – jakie kosmetyki warto stosować?

Posiadaczki cery wrażliwej zwykle borykają się z przesuszeniem i podrażnieniami skóry twarzy. Wobec tego panie poszukują odpowiednich kosmetyków, które przyniosą ich wrażliwej cerze ukojenie. Tak więc cera wrażliwa- jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej i dlaczego warto stawiać na kosmetyki hipoalergiczne?

Cera wrażliwa- jakie kosmetyki przyniosą jej ukojenie?

Cera wrażliwa bardzo negatywnie reaguje na każdą próbę demakijażu kosmetykami, które nie są odpowiednio dobrane. Podobnie wygląda również sytuacja w przypadku, kiedy panie obdarzone cerą wrażliwą, wykorzystują nieodpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Z związku z tym posiadaczki tego typu cery powinny na dobre zapomnieć o myciu twarzy wodą z mydłem i wycieraniu jej w szorstki ręcznik. Nie powinny one korzystać także z kosmetyków na bazie aktywnego węgla czy o działaniu mocno oczyszczającym. Warto w tym momencie podkreślić, że do cery wrażliwej idealnie sprawdzają się jedynie kosmetyki z „aptecznej półki”, które w swoim składzie zawierają olej lniany i inne, naturalne składniki kojące. Świetnym rozwiązaniem mogą być również kosmetyki do pielęgnacji zalecone przez dermatologa, który w pierwszej kolejności powinien dokładnie ocenić stan naszej skóry i sprawdzić, czego ona najbardziej potrzebuje. Warto również zwrócić ogromną uwagę na skład kosmetyków, jakie panie wybierają do cery wrażliwej. Powinny one bazować na składnikach takich jak:

  • wyciąg z melisy i wyciąg z nagietka- oba te produkty wykazują ogromne działanie kojące i uspokajające
  • pantenol, gliceryna i alantoina – to z kolei produkty o działaniu silnie nawilżającym i pomagają one w odbudowie ochronnej warstwy lipidowej naskórka
  • witamina A i E- która pomoże odżywić skórę i przywrócić jej witalność

Warto również wspomnieć o tym, co w składzie kosmetyków do cery wrażliwej absolutnie nie powinno się znaleźć. Mowa tutaj o:

  • kwasach owocowych- które mają silne działanie złuszczające i będą powodować dodatkowe podrażnienia cery wrażliwej
  • alkohol- ma on silne działanie wysuszające, więc analogicznie nie jest polecany w przypadku cery wrażliwej
  • witamina A i C- wykazują one działanie zapobiegające hiperpigmentacji, jednak działają również złuszczająco na naskórek, więc nie są wskazane podczas pielęgnacji cery wrażliwej.
Przeczytaj również:  Naturalne kosmetyki dla psów to suplement zdrowia

Kosmetyki hipoalergiczne- czy sprawdzą się w pielęgnacji cery wrażliwej?

Panie, które posiadają cerę wrażliwą skrupulatnie poszukują kosmetyków, które przynoszą im ukojenie i dedykowane są właśnie temu rodzajowi cery. Niemniej jednak na rynku występuje także niezwykle szeroka grupa produktów hipoalergicznych, które mogą okazać się nieocenioną pomocą w pielęgnacji cery wrażliwej. Kosmetyki hipoalergiczne są głównie zalecane posiadaczkom cery alergicznej- jak sama ich nazwa wskazuje. Niemniej jednak cera alergiczna również jest niezwykle wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację, a co za tym idzie kosmetyki te mają niezwykle delikatny i naturalny skład. Stosowanie ich w przypadku cery wrażliwej może być niezwykle trafnym rozwiązaniem. Nie tylko skutecznie zapobiegną one powstawaniu podrażnień, ale także uchronią cerę wrażliwą przed przesuszeniem i utrzymają odpowiedni poziom nawilżenia w głębokich warstwach skóry. Kosmetyki hipoalergiczne wykażą się także podczas konieczności zredukowania zaczerwienień i przyniosą cerze wrażliwej ogromny poziom ukojenia oraz znacznie ją uspokoją.

Dodaj komentarz