Makijaż na Halloween – Jak przygotować?

Halloween jest coraz częściej obchodzone przez osoby w różnym wieku. Nie wystarczy jednak tylko przebrać się – dopełnieniem całonocnej imprezy jest piękny makijaż, idealnie dopasowany do stroju.

 Po pierwsze: pielęgnacja

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu na Halloween, tak jak i w wypadku wielu makijaży, które mają wytrzymać całonocną imprezę, konieczne jest odpowiednie zadbanie o cerę. Ilość i rodzaj zabiegów przeprowadzonych przed przystąpieniem do wykonania make – upu powinny być indywidualnie dostosowane do rodzaju skóry oraz kosmetyków, które będą następnie nakładane, jednak absolutnym priorytetem jest oczyszczenie. Przed nałożeniem pierwszej warstwy makijażu, warto jest zrobić peeling – drobnoziarnisty w przypadku cery delikatnej bądź trądzikowej lub gruboziarnisty jeśli skóra nie jest problematyczna. Po złuszczeniu naskórka należy odczekać, tak aby nie nakładać kosmetyków do pielęgnacji, które mogłyby ją podrażnić. Po pewnym czasie można wmasować swój ulubiony krem bądź serum, a po jego wchłonięciu się, bez problemu przystąpić do wykonywania makijażu.

Makijaż na Halloween – ogólne zasady

Makijaż na Halloween powinien idealnie współgrać po pierwsze ze strojem, a po drugie z tematyką imprezy, na której ma być prezentowany, jako że wiele organizowanych w tym okresie jest tematycznych. Najczęściej wybierane w tym okresie kolory to biel, czerń, pomarańcz i czerwień, można jednak nieco poeksperymentować, o ile całość, czyli makijaż i strój będą spójne. Dużo zależy też od tego, czy kobieta chce nieco podkręcić swój codzienny makijaż czy raczej chce stworzyć na twarzy małe dzieło sztuki – w tym drugim przypadku, standardowa zawartość kosmetyczki może się okazać niewystarczająca i niezbędny będzie zakup farbek do malowania twarzy. Farbki te występują w różnych kolorach i produkowane są przez duże firmy kosmetyczne, a najłatwiej dostępne są w Internecie. Można je nakładać na całą twarz, na podobnej zasadzie jak cienie do powiek, są bowiem bezpieczne dla skóry, bardzo rzadko uczulają i łatwo się je zmywa.

Przeczytaj również:  Makijaż na co dzień - jak go zrobić?

 Makijaż na Halloween na początkujących

Makijaż na Halloween dla początkujących lub nie czujących się w sferze kosmetyków zbyt pewnie, stanowi delikatną wariację na temat makijażu codziennego. Po dokonaniu pielęgnacji i nałożeniu primera (warto o nim pamiętać, bo doskonale rozświetla i wygładza cerę, a przy tym przedłuża trwałość dzieła), można przystąpić do użycia podkładu, a następnie korektora. Makijaż na Halloween powinien być intensywny i wyrazisty, z tego powodu warto zrezygnować z różu, a zamiast niego nałożyć na twarz rozświetlacz i bronzer, oczywiście dobrany do karnacji. Po podkreśleniu brwi, można przejść do makijażu oczu – na Halloween dobrze sprawdzą się kreski w stylu kocim (ze średniej długości jaskółką) lub egipskim, w którym eyeliner nakładany jest na górną i dolną powiekę. Usta można podkreślić czerwoną szminką bądź błyszczykiem, a pod ustami domalować niewielkie kropeczki krwi. Da się to zrobić albo przy pomocy farbek do twarzy albo szminki, którą następnie delikatnie należy rozetrzeć.

Makijaż twarzy – małe arcydzieło

Chcąc stworzyć na twarzy małe arcydzieło i kompletnie zmienić swój wizerunek na jeden wieczór, koniecznie należy się zaopatrzyć w wyżej wymienione farby do malowania twarzy. Jednym z najpopularniejszych makijaży, który można stworzyć przy ich pomocy, jest make – up imitujący twarz clowna. Polega on na nałożeniu na cerę białej farbki, a następnie wyrazistego cienia (niebieskiego, fioletowego), łączącego intensywnie czerwone usta z zewnętrznymi kącikami oczu. Całość ma przypominać clowna Pennywise ze znanego filmu „To”. Kolejnym bardzo popularnym motywem, występującym wyłącznie w makijażu na Halloween, jest postać inspirowana meksykańską La Catriną, a często nazywany sugar skull. Do wykonania takiego makijażu potrzebna będzie biała farba do twarzy, matowe cienie w intensywnych kolorach, czarny eyeliner, czarny tusz do rzęs oraz elementy dekoracyjne, takie jak cekiny, brokat czy kryształki, które można przykleić na twarz. Zadaniem tego make – upu jest imitowanie tradycyjnej, meksykańskiej czaszki, konieczne jest więc mocne podkreślenie oczu, nosa i brody i zaznaczenie linii ust, na przykład poprzecznymi kreskami.

Przeczytaj również:  Makijaż na chrzest - czym się kierować podczas przygotowań do uroczystości?

Artykuł przedstawiający najważniejsze zasady pielęgnacji skóry oraz podstawowe techniki służące wykonaniu makijażu na Halloween.

Dodaj komentarz