Lipoliza – najlepszy zabieg na miejscową otyłość

Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie bardzo wielu osób. Niestety z wiekiem coraz trudniej jest osiągnąć taki rezultat samymi ćwiczeniami czy dietą. Ma to związek ze spowolnieniem metabolizmu, czyli jednym z naturalnych efektów procesu starzenia. Na szczęście medycyna estetyczna dysponuje metodami, które umożliwiają pozbycie się nadmiaru tłuszczu nawet z tych miejsc, w których jest on najbardziej oporny na spalanie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj najważniejsze informacje o zabiegu lipolizy!

Zamiast lipolizy dobrym sposobem jest przejść na ketozę, a więcej informacji pod tym linkiem: https://ketomierz.pl/ketoza

Co to jest lipoliza? Podstawowe informacje o zabiegu

Lipoliza to jeden z popularnych wśród pacjentów, a przy tym wyjątkowo skutecznych zabiegów medycyny estetycznej na ciało. Stosuje się ją w celu miejscowego usuwania nadmiaru tłuszczu i wyszczuplania oraz modelowania sylwetki pacjenta. Za pomocą lipolizy można pozbyć się m.in. dokuczliwej otyłości brzusznej. Zabieg jest również skuteczny przy redukcji tkanki tłuszczowej z tych części ciała, które są wyjątkowo oporne na odchudzanie. Należą do nich:

  • kark,
  • ramiona,
  • plecy,
  • boczki,
  • bryczesy,
  • piersi u mężczyzn (ginekomastia).

Lipoliza (nazywana również lipolizą iniekcyjną) to zabieg mało inwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. 

Lipoliza – przebieg procedury

W klinice Novoderm w Łodzi lipoliza przeprowadzana jest przy pomocy najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych preparatów medycznych. Procedura polega na ostrzykiwaniu miejsca zabiegowego specjalistyczną substancją, która działa na tkankę tłuszczową, rozpuszczając ją i zmuszając organizm do jej zmetabolizowania.

Uwolnione komórki tłuszczowe trafiają do krwiobiegu, skąd są transportowane poza ustrój pacjenta. Proces ten trwa 8-10 tygodni, w trakcie których rezultaty terapii stopniowo się stabilizują i uwidaczniają. Pojedyncza sesja lipolizy umożliwia utratę nawet 4-5 cm obwodu danej części ciała.

Przeczytaj również:  Zdrowa i piękna ciężarna. O badaniach i kosmetykach

Zabieg trwa ok. 30 minut i jest bezpieczny oraz bezbolesny (przeprowadzany przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego). Jego niska inwazyjność sprawia, że nie ma konieczności przeprowadzania rekonwalescencji. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Możliwe efekty uboczne to niewielkie zasinienia, krwiaki czy zaczerwienienia w miejscach iniekcji. Ustępują one samoistnie po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie 2-5 sesji w odstępach czasowych określonych przez lekarza medycyny estetycznej. Przy odpowiednim dbaniu o sylwetkę (doborze optymalnej diety oraz aktywności fizycznej) efekty lipolizy utrzymują się nawet do końca życia! Skuteczność zabiegu jest uzależniona przede wszystkim od indywidualnych cech organizmu pacjenta (m.in. grubości tkanki tłuszczowej) oraz prowadzonego przez niego trybu życia.

Lipoliza – wskazania i przeciwwskazania

Lipoliza jest zabiegiem, który można wykonać u każdego pacjenta, u którego nie występują ku temu przeciwwskazania. Warto, aby rozważyły ją osoby, którym towarzyszy miejscowa otyłość (np. otyłość brzuszna), jednak powodem poddania się procedurze może być także subiektywne niezadowolenie pacjenta z kształtu własnej sylwetki. 

W dniu poprzedzającym zabieg należy powstrzymać się od zażywania alkoholu, palenia papierosów oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew. 

Jak każda procedura medyczna, również lipoliza posiada pewne ograniczenia. Zabieg poprzedzony jest konsultacją wstępną, w trakcie której lekarz medycyny estetycznej wyklucza przeciwwskazania do jego wykonania. Tymczasową lub trwałą dyskwalifikację do lipolizy iniekcyjnej stanowią przede wszystkim:

  • ciąża i laktacja,
  • stan zapalny skóry w miejscu zabiegowym,
  • choroba nowotworowa,
  • choroby autoimmunologiczne (np. cukrzyca),
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • przyjmowanie niektórych leków (m.in. Aspiryny).

Zalecenia pozabiegowe obejmują unikanie przegrzewania organizmu przez okres ok. 6 tygodni. Oznacza to, że w tym czasie należy powstrzymać się od wzmożonej aktywności fizycznej, opalania ciała oraz wizyt w saunie czy na solarium. Niewskazane jest również przeprowadzanie masaży w miejscach iniekcji w ciągu pierwszych 4-5 dni po zabiegu.

Dodaj komentarz