Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne męskie?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne męskie

Należy zacząć od tego, że okulary przeciwsłoneczne nie tylko mają super wyglądać i nadawać charakteru męskiej stylizacji, ale również mają chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Dlatego właśnie wybierając męskie okulary przeciwsłoneczne, w pierwszej kolejności sprawdzamy, czy posiadają specjalne filtry, które będą chronić nasz wzrok.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze okularów?

Bardzo ciekawym uszlachetnieniem, na które warto również zwrócić uwagę, jest polaryzacja. Polaryzacja szczególnie przyda się kierowcom, jak również mężczyznom, którzy lubią spędzać czas nad wodą, na przykład wędkując. Polaryzacja niweluje odblaski, jakie powstają, gdy promienie słoneczne odbijają się od nawierzchni jezdni lub tafli wody. W kolejnym kroku dobieramy okulary przeciwsłoneczne odpowiednie do danego kształtu twarzy. Jest to główny czynnik, który wpływa na to, w którym fasonie okularów mężczyzna będzie wyglądał najkorzystniej.

Okulary przeciwsłoneczne męskie a kształt twarzy

Jak wspomnieliśmy powyżej, kształt twarzy ma największy wpływ na to, jakie okulary przeciwsłoneczne mężczyzna powinien wybrać. Panowie o kształcie twarzy owalnym są tymi szczęściarzami, którzy mogą wybrać dowolny kształt oprawek i zawsze będą wyglądać dobrze. Bez względu na to, czy założą pilotki, czy też prostokątne szkła za każdym razem będą prezentować się atrakcyjnie. Mężczyźni o twarzy kwadratowej z mocno zarysowaną szczęką powinni sięgać po okulary o kształtach zaokrąglonych lub okrągłych. Takie fasony łagodzą nieco rysy twarzy. Kolejny typ twarzy – trójkątny to również typ do okularów w oprawach okrągłych. Panowie, którzy mają okrągłą twarz, mogą nieco ją wyszczuplić i wydłużyć zakładając okulary o kształtach prostokątnych i kanciastych. Drodzy Panowie pamiętajcie, że są to tylko podstawowe zasady i nie są one żelazne i niezmienne. Zawsze powinniście wybierać takie okulary przeciwsłoneczne, w których czujecie się dobrze i komfortowo. Wybór jest naprawdę bardzo duży i nie ma najmniejszego problemu, aby wybrać takie okulary przeciwsłoneczne, które będą wam odpowiadać w 100%. Należy jednak pamiętać o filtrach przeciw szkodliwemu promieniowaniu oraz odpowiednim rozmiarze okularów. Reszta to już zabawa modą, eksperymentowanie w kolorach i fasonach. Jeżeli jednak będziecie mieć problem z wyborem najlepszych okularów przeciwsłonecznych dla siebie, to radzimy poprosić o radę najbliższą osobę lub udać się do salonu optycznego. W takim miejscu wyszkolony personel pomoże wam zdecydować i dobrać idealną parę (lub dwie) okularów przeciwsłonecznych.

Przeczytaj również:  Sosy w słoikach - szybki sposób na zdrowe jedzenie

Dodaj komentarz