Laser frakcyjny pod oczy – czy warto? Sprawdź, jak przebiega zabieg!

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, co sprawia, że u wielu osób to właśnie w tym obszarze najszybciej pojawiają się zmarszczki. Czy da się je zredukować i spowolnić proces pogłębiania się zmian? Jak najbardziej! Specjaliści z poznańskiej Kliniki Biogenica przybliżają nam jedną z najchętniej stosowanych metod odmładzających – laser frakcyjny pod oczy. Jak działa, ile trwa rekonwalescencja po zabiegu i jakich efektów można oczekiwać?

Skóra pod oczami – delikatność i siła w jednym

Skóra pod oczami nie dość, że jest bardzo delikatna, to jest też narażona na działanie czynników, które dodatkowo ją osłabiają. Należą do tej grupy m.in. niektóre kosmetyki do makijażu – obciążają skórę, mogą ją wysuszać i blokować dostęp powietrza. Co więcej, wielu osobom zdarzają się sytuacje, gdy po całym dniu nie mają sił zmyć makijażu, zasypiając z nim na twarzy – skóra dzielnie to wszystko znosi, choć nie bezkosztowo…

Warto też pamiętać, że to oczy przekazują znaczną część odczuwanych przez nas emocji – złość, smutek, żal, ale też radość, którego skutkiem jest śmiech aż do łez! Jest to nieodłącznym elementem człowieczeństwa, a owe emocje są naszą siłą, lecz – niestety – dla skóry są sporym wyzwaniem. Wiążą się bowiem z częstymi i intensywnymi ruchami w okolicach oczu, co przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. A że czas nie jest dla naszych ciał łaskawy, zwykle z wiekiem tego typu zmiany ulegają tylko pogłębieniu. 

Jedną z metod radzenia sobie z nimi jest właśnie laser frakcyjny CO2. Zresztą nie tylko z nimi – sprawdź, jak jeszcze może pomóc Twojej skórze!

Przeczytaj również:  Wyzywający makijaż- czyli jak można prowokować make up'em?

Jak działa laser frakcyjny – pod oczy i nie tylko!

Działanie lasera frakcyjnego CO2 uznawane jest przez specjalistów za niezwykle skuteczne, a jednocześnie bezpieczne. Ryzyko powikłań jest bardzo niewielkie, a proces regeneracji pozabiegowej szybki i komfortowy.

W czasie zabiegu specjalista aplikuje w wybranym obszarze wiązkę energii laserowej, która uszkadza dane miejsce – wszystko dzieje się jednak w kontrolowany sposób, na określonej wcześniej głębokości i z zaplanowaną siłą. Tego typu uszkodzenia występują naprzemiennie z nienaruszonymi fragmentami skóry. Dzięki temu zostają pobudzone do wzmożonej regeneracji, a procesy naprawcze są silnie stymulowane. Co ważne, laserowe frakcjonowanie skóry laserem CO2 jest zabiegiem, który za każdym razem dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pacjenta lub pacjentki. Każdy w końcu ma nieco inną skórę, odmienne problemy i ich natężenie. 

Co więcej, opisywaną terapię można też wykonywać na niezwykle zróżnicowanych obszarach! Wykorzystanie lasera frakcyjnego pod oczy jest tylko jedną z opcją – do pozostałych m.in. należą: leczenie różnego rodzaju blizn, redukowanie rozstępów czy przebarwień.

Odmładzanie okolic oczu laserem frakcyjnym CO2

Biorąc pod uwagę zabiegi wykonywane w okolicach oczu, do nich zalicza się przede wszystkim te nastawione na działanie odmładzające, ujędrniające i wzmacniające skórę. Warto wiedzieć, że:

  • laser CO2, z którego korzystają specjaliści z poznańskiej kliniki Biogenica w większości przypadków może być stosowany nawet w okresie letnim – jest to ogromny plus, ponieważ dla wielu laseroterapii słoneczna pogoda jest istotnym przeciwwskazaniem (łatwo o powstawanie przebarwień);
  • ewentualna bolesność jest zminimalizowana – przed rozpoczęciem stosuje się specjalny krem znieczulający, co znacznie zwiększa komfort podczas laseroterapii;
  • to zabieg trwający bardzo krótko – sama praca laserem zajmuje zaledwie około 15-20 minut (w przypadku zabiegu na całą twarz), choć należy też doliczyć czas na znieczulenie oraz ochłodzenie miejsca zabiegowego. Generalnie jednak po około 2 godzinach można spokojnie wyjść z kliniki – nie ma konieczności przebywania w niej dłużej;
  • szybko przebiega też rekonwalescencja – bezpośrednio po zastosowaniu lasera frakcyjnego pod oczy (czy też na każdym innym obszarze), pojawiają się zaczerwienienia i obrzęk. Przez pierwsze dni występuje też sączenie osocza oraz uczucie tkliwości miejsca zabiegowego. Wszystko to powinno jednak minąć po kilku dniach;
  • jako że w efekcie zabiegu pobudzane są naturalne procesy, potrzebują czasu, by móc się w pełni dokonać – finalne efekty ocenia się więc po około 8 tygodniach od  zastosowania lasera frakcyjnego pod oczy. Co jednak istotne, w przeciągu tych kilku tygodni zmiany będą stopniowo narastać, ukazując nową jakość skóry – jej ujędrnienie, odżywienie i przede wszystkim odmłodzenie;
  • co ważne, po tego typu laseroterapii należy bezwzględnie unikać opalania oraz stosować się do wszystkich zaleceń specjalistów, w tym do używania tylko odpowiednich kosmetyków. Dzięki temu nie tylko wspiera się finalny efekt wizualny, lecz także troszczy się o bezpieczeństwo – bo piękna jest przede wszystkim ta skóra, która jest zdrowa!
Przeczytaj również:  Jak przewozić kosmetyki w samolocie? Podstawowe informacje dla turystek!

Chcesz wiedzieć więcej o zabiegach z wykorzystaniem lasera frakcyjnego pod oczy? Skontaktuj się z Kliniką Biogenica w Poznaniu – eksperci są tam dla Ciebie: https://www.biogenica.pl/kontakt/.

Dodaj komentarz