Makijaż na opadającą powiekę – Jak go przygotować?

Problem opadającej powieki dotyka kobiety w każdym wieku. Zależy to od różnych czynników. Upływający czas jest nieuchronny – ciężko jest się pogodzić z nowym wyglądem oczu. Jednak dzięki makijażu na opadającą powiekę nasze oczy zyskają młodzieńczy blask.

Czym jest opadająca powieka?

Na efekt opadającej powieki wpływa przede wszystkim nasz wiek. Lata, które nieubłaganie lecą osłabiają nasze mięśnie w okolicach twarzy. Zmarszczki, które również z upływem lat pojawiają się na naszej twarzy, przyczyniają się do nie lubianego przez nas efektu opadającej powieki.

Nie jest to sytuacja bez wyjścia, czego świadomość ma wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej i aktorów

– mówi Aleksandra Wójcik z serwisu https://plotus.pl/

Istnieją pewne ,,tricki” w dziedzinie makijażu, które pozwalają nam cieszyć się pięknym spojrzeniem bez efektu zmęczenia na twarzy. Trzeba również pamiętać, że opadająca powieka jest naturalną zmianą w naszym ciele i nie powinniśmy się jej wstydzić, gdyż w łatwy sposób można złagodzić jej efekt wizualny.

Jak powiększyć optycznie oko? – Makijaż dla opadającej powieki

Jest to zagwozdka wielu pań, którym przeszkadza fałda skórna nad powieką. Istnieje wiele skutecznych technik pozwalających wyeksponować oko w taki sposób, by widoczne było użycie naszych ulubionych kosmetyków, a oko nie wyglądało na przyćmione i zmęczone. Najważniejsze w makijażu dla opadającej powieki jest wybór kosmetyków pasujących do naszej urody jak i odpowiednia gra światła i cienia – która wpływa na przykrycie opadającej powieki. Kiedy już zdecydujemy się na konkretne kosmetyki nie możemy zapomnieć o rozświetlaczu, który nada blasku naszemu makijażowi. Malując cieniem przy powiece trzeba wyjść poza granice jej załamania, wtedy optycznie powiększymy oko, a nasze spojrzenie zyska efekt otwartego oka. Oczywiście nie możemy zapomnieć o bazie pod nasze cienie do powiek – nałożony cień będzie bardziej wyrazisty i łatwiej będzie nam kontrolować granice ich nakładania. Pamiętajmy aby nasze kosmetyki były dobrej jakości – sprawdźmy wcześniej stopień napigmentowania naszych cieni do powiek.

Przeczytaj również:  Jak wykonać naturalny makijaż? Tak unikniesz efektu maski

Błędy w makijażu dla opadającej powieki

Jednym z najczęściej powtarzanych błędów w naszym makijażu dla opadającej powieki jest zbyt mała ilość cienia na powiece. Opadająca fałda skórna zakrywa powiekę a razem z nią nasz cień, który tak bardzo chcemy pokazać. Musimy wyjść za linię załamania powieki do momentu w którym oko stanie się podniesione, a nasz cień wyeksponowany. Drugim błędem przez nas popełnianym jest operowanie tylko jednym cieniem. Jak już zostało wspomniane dużą rolę odgrywa gra światła i cienia, więc cienie nakładane na naszą powiekę muszą w naturalny sposób przechodzić od ciemniejszych do jaśniejszych. Blendowanie pędzelkiem będzie łatwiejsze, a nasze oko niesamowicie podniesie się do góry. Najlepiej użyć trzech różnych cieni do powiek, a nasza opadająca powieka zyska zaskakująco nowy, świeży wygląd. Trzeba również zaznaczyć, że bardzo często zapominamy o kosmetyku rozświetlającym, który odgrywa dużą rolę przy uzyskiwaniu pięknego dużego oka. Podnosi je niezaprzeczalnie, a poza tym rozświetla miejsce docelowe przy czym odwraca uwagę od opadającego oka. Makijaż dla opadającej powieki zastosowany w nie prawidłowy sposób potrafi przynieść więcej szkody niż pożytku. Popełniając wymienione błędy możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Nasze oczy będę wyglądały na zamknięte, zmęczone i kompletnie pozbawione blasku, a nie o to tu chodzi.

Spojrzenie pełne blasku

Reasumując, każdy jest w stanie wykonać makijaż dla opadającej powieki. To nic trudnego, a efekt zaskoczy cię nie jednokrotnie. Wystarczy trzymać się zasad, które zapewnią nam nowy wymiar spojrzenia. Tricki, dzięki którym zyskasz pewność siebie zostały sprawdzone niejednokrotnie. Pewnie nie raz zastanawiałaś się, co możesz zrobić aby nie wyglądać więcej na zmęczoną, co zrobić by twoje spojrzenie nabrało wyrazistości i blasku. Już nie musisz się tym martwić. A twoja opadająca powieka niech już nie spędza ci snu z powiek 😉

Dodaj komentarz