Jak przewozić kosmetyki w samolocie? Podstawowe informacje dla turystek!

Kobiety pakując się na wyjazd z pewnością nie mają łatwo. Przede wszystkim problem pojawia się w obrębie kosmetyków, które mają ze sobą zabrać. Zwykle dosłownie wszystkie wydają się panią niezbędne. Jednak jak przewozić kosmetyki w samolocie? Oto najważniejsze informacje dla każdej turystki!

Przewozić kosmetyki w bagażu rejestrowanym czy podręcznym?

Kosmetyki w samolocie to przysłowiowy temat rzeka, który już od bardzo dawna wzbudzał wiele kontrowersji oraz niejasności. Niemniej jednak, zanim przejdziemy do konkretów, warto rozważyć podstawową kwestię, która odnosi się do tego, czy kosmetyku w samolocie lepiej jest przewozić w bagażu rejestrowanym czy bagażu podręcznym? Różnica pomiędzy nimi jest zasadnicza. Otóż śmiało można powiedzieć, że:

  • bagaż podręczny jest ograniczony wieloma restrykcjami, także tymi, które odnoszą się do pakowania substancji płynnych, a także od ich ilości. 
  • bagaż rejestrowany to dość duża dowolność w zakresie przewożenia kosmetyków i innych substancji płynnych.

Niemniej jednak główną różnicą, na którą dodatkowo każdy z nas zwraca uwagę jest cena. Okazuje się, że bagaż rejestrowany nie kosztuje nas absolutnie nic z tego względu, że przysługuje on każdemu pasażerowi. Właśnie z tego względu, większość turystek po prostu decyduje się na to, by to właśnie tam „upchać” wszystkie swoje niezbędne przedmioty i wnieść je na pokład samolotu. Niemniej jednak jeśli bagaż podręczny przekroczy dozwolone wymiary lub znajdą się w nim nieodpowiednie przedmioty, wówczas turystka niestety będzie musiała się z nimi pożegnać bez względu na to, czy będą to tanie perfumy, czy też zapach od Channel. 

Z drugiej zaś strony mam również bagaż rejestrowany. Nadaje się go do luku bagażowego i trzeba go dokupić w momencie kupna biletu. Oczywiście jego cena jest uzależniona w dużej mierze od jego wagi oraz wymiarów. Niemniej jednak możemy mieć pewność, że w razie wyraźnego nadbagażu, będziemy musieli jedynie dopłacić, a nie będziemy musieli pozbywać się żadnego przedmiotu, który znajduje się we wnętrzu walizki.

Przeczytaj również:  Co jeść, aby schudnąć i mieć piękną cerę?

Jak przewozić kosmetyki w samolocie w bagażu podręcznym?

Kwestia przewozu kosmetyków w samolocie w bagażu rejestrowanym jest jasna i klarowna. Z pewnością wiele turystek w dalszym ciągu zdecyduje się jedynie na podróż z bagażem podręcznym. Z pewnością jest to o wiele tańsze rozwiązanie. Jednak jak zapakować w takim przypadku kosmetyki? Otóż jak można przeczytać na Travelers, linie lotnicze mają precyzyjnie i jasno określone zasady, które musi respektować każda turystka, która chce przewieźć płynne kosmetyki w swoim podręcznym bagażu. Wobec tego panie muszą pamiętać o tym, że:

  • całkowita, dopuszczalna ilość płynów i substancji ciekłych w bagażu podręcznym wynosi 1 litr i nie może ona zostać przekroczona
  • każdy płynny kosmetyk musi być zapakowany w buteleczkę, która z kolei musi być zakręcana oraz przejrzysta, a jej pojemność nie powinna przekraczać 200 mililitrów.
  • kosmetyki w płynie, popakowane w buteleczki muszą zostać ponownie zapakowane do przeźroczystej i plastikowej kosmetyczki z zapięciem.

Pozostałe kosmetyki, które nie są płynne, panie nie muszą do tej kosmetyczki wkładać. Tyczy się to także ewentualnych pomadek i eyelinerów oraz tuszy do rzęs, które ze względów oczywistych nie mogą być przelane do buteleczek.

Jak zabezpieczyć kosmetyki na podróż samolotem?

Zabezpieczenie kosmetyków jest niezwykle ważne w przypadku podróży samolotem. Tyczy się to zarówno tych, które przewożone są w bagażu podręcznym, jak i tych, które trafiają do bagażu rejestrowanego. Przede wszystkim warto zdać o tym, by większe kremy i balsamy były dodatkowo zapakowane w plastik czy papier, gdyż nigdy nie wiadomo, czy nie ulegną one uszkodzeniu podczas przerzucania bagaży i nie zaplamią nam ubrań. W przypadku kosmetyków sypkich i drobnych, warto zdecydować się na okręcenie ich folią bąbelkową. Dzięki temu zamortyzuje ona ewentualne wstrząsy i uderzenia, a także zagwarantuje nam to, że po wylądowaniu nasze kosmetyki w dalszym ciągu będą nadawały się do użytku.

Dodaj komentarz